Bieszczady, Mazury, Białowieża ? to miejsca, z których jesteśmy dumni. Podzielmy się zcałym światem pięknem naszej przyrody. Taką możliwość daje nam niedawno rozpoczętakampania społeczna marki Merrell. Na stronie www.ad
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, należącym do TAURON Wytwarzanie, zakończyła się budowa opalanego węglem kamiennym bloku ciepłowniczego o mocy 50 MWe i 106 MWt z akumulatorem ciepła (blok kogeneracyjny, wybudowany
Informacja prasowaWarszawa, 2 września 2019 r.Sekrety ziemniaków – co kryje się tuż pod skórką?Ziemniaki, uważane przez wielu za tuczące, są źródłem cennych witamin i składników odżywczych, m.in. witaminy C, potasu
Wiele wskazuje na to, że od początku 2013 roku każdy, kto podejmie budowę domu energooszczędnego lub będzie kupował taki dom czy mieszkanie od dewelopera, będzie mógł starać się o dofinansowanie z programu dopłat do
Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to propozycja dla osób, które chcą mieć niezależny energetycznie, oszczędny i ekologiczny dom. Takie rozwiązanie udostępnia w swojej ofercie Columbus, w ramach pakietu Go
Dbam o środowisko ? wybieram ekogroszek! Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska naturalnego. Czy paliwa stałe można spala�
Wolontariusze ING wraz z Nadleśnictwem Katowice przeprowadzili na początku października br. akcję budowy lizawek dla zwierząt leśnych. Wykonano 15 lizawek, dzięki którym zwierzyna w okresie zimowym będzie mogła uzupełniać b
Od wczesnej wiosny można śledzić los młodych bocianów, które przyszły na świat w podglądanym przez ATLAS gnieździe w Łasku. Podlotki właśnie zaobrączkowano, aby można było śledzić ich dalsze losy i szlaki
Tylko tydzień pozostał na zdobywanie kilometrów dla swojego regionu. Uczestnicy akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” przejechali już łącznie ponad 65 000 kilometrów. W rankingu prowadzi w
Odświeżamy balkon na słodkie lenistwo Nawet jeśli nie była zbyt śnieżna i mroźna to zima wreszcie dobiega końca. Na pikniki czy wielogodzinne spacery co prawda jeszcze za wcześnie, ale okazje do relaksu na świeżym powiet