Nestlé S.A. zajęło pierwsze miejsce wśród firm spożywczych pod względem zaangażowania na rzecz ograniczania zmian klimatycznych. Do rankingu, przygotowanego przez pozarządową organizację Carbon Disclosure Project, zaproszono
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, należącym do TAURON Wytwarzanie, zakończyła się budowa opalanego węglem kamiennym bloku ciepłowniczego o mocy 50 MWe i 106 MWt z akumulatorem ciepła (blok kogeneracyjny, wybudowany
Informacja prasowaWarszawa, 22 kwietnia 2020Światowy Dzień Ziemi – 5 prostych kroków ku temu,by żyć bliżej Matki Natury22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Coroczne święto uświadamia nam, jak ważna jest ekolog
Wolontariusze ING wraz z Nadleśnictwem Katowice przeprowadzili na początku października br. akcję budowy lizawek dla zwierząt leśnych. Wykonano 15 lizawek, dzięki którym zwierzyna w okresie zimowym będzie mogła uzupełniać b
WARSZAWA, 22.01.2020 r.Czy jesteś locavore?Locavore – trend, który szturmem zdobył Amerykę, odważnie wkracza do Polski. Do mody na zdrowsze odżywianie, produkty bio oraz życie less waste dołącza zjawisko świadomego robien
Blisko 90 procent największych polskich miast zastosowało w tym roku energooszczędne żarówki do oświetlenia placów i ulic, wynika z badania przeprowadzonego przez inżynierów z grupy Sweco Polska. Choć polski
Spółka Bridgestone Europe wprowadza do oferty dwie nowe opony dla samochodów ciężarowych na oś kierowaną – R249 EVO i R297 EVO. Produkty spełniają wszystkie europejskie normy emisji.Nowe opony skonstruowano
Warszawa, 23 grudnia 2020Informacja prasowaEkoświęta, czyli Święta „bez wyrzutów” (i wyrzucania)Zbliżający się okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne re
Informacja prasowaWarszawa, 28 października 2020 r.Ziemniaczanym szlakiem przez Peru i kraje EuropyZanim ziemniak zdobył nasze podniebienia, przebył bardzo długą drogę z Ameryki Południowej. Za jego ojczyznę uznawane jest ma
Jesienne porządki już za nami, jednak każdy kto chciałby zgodnie z prawem pozbyć się starego żelazka czy zużytego telewizora, będzie miał taką możliwość podczas akcji „Czas na zbiórkę? Naturalnie!” org